Cooking Day | 22/8/2010

23. srpna 2010 v 10:39 | Marťullka <3 |  My life
Cooking Day | 22/8/2010
P.S. Toto je další kandidát na můj příští dort :-) Ten, co jsem pekla včera, sem dám později i s receptem.
Opravdu u nás bylo pečení v plném proudu. Mamka dělala nějaké piškoty s ovocem a želatinou, jako zákusek na ségřinu oslavu, která bude 24. Protože jsem chtěla ten dort pro ni jako překvapení, tak jsme těsto pekly zároveň s těma piškotka a s utěrkou přehozenou přes troubu, aby nic nebylo vidět :-D. No celé odpoledne od tří do půl jedenácté jsme byly v kuse v kuchyni. Po větších úpravách už ten dort vypadal tak nějak k světu. Dokonce i ten domácí marcipán, kterým jsme ten dort celý pokrývaly, se podařil perfektně. Ještě jsem do toho zapíchla kupovaný marcipánový banán doprostřed a 14 svíček. Už skončil film Těžce zamilován (nebo tak nějak-ségra se na to dívala) a u ní v pokoji se zhaslo, tak jsme skončily se vší tajností a nechaly ten dort jednoduše ležet na stole, že ho potom až se udělá v ledničce místo dáme. Jenže… V tu chvíli se ségra šla do kuchyně napít a se slovy: "Jé, co to je?" jsem se v duchu kácela k zemi. Skoro to vyšlo, ale tak viděla ten dort o pár hodin dřív, to nic není.

Nespala jsem skoro celou noc, protože naši mají 24. devatenáctileté výročí a já jsem přemýšlela, co jim dáme. Sice pozdě, ale asi jim udělám krásné pozvánky na večeři u nás v kuchyni a potom do našeho domácího kina (všechno bude samozřejmě jen a jen pro ně dva J). Akorát to bude muset být až 25. protože v to úterý jsou tu děcka na oslavě, takže žádné orgie nebudou :-D Nevím proč, ale v poslední době mi jde hlavně o to, aby naši byli spolu v pohodě. Sice spí odděleně, protože taťka chrápe, ale i tak si myslím, že mají mezi sebou dobrý vztah. 
Co se týče ujídání při pečení… Měla jsem toho plné zuby. Ochutnala jsem jen kousek toho přeslazeného marcipánu. Byl opravdu jako kupovaný, akorát 100x levnější. Takže s jídlem spokojená tak na 75 % (štve mě to ujídání slaného, mamka
je hubená a má nedostatek soli, tak pořád tu máme brambůrky,tyčinky,… takže se tu nehubne zrovna nejlíp).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lugaru Lugaru | Web | 23. srpna 2010 v 13:35 | Reagovat

To chápu s tím ujídáním, tady je to obdobné:( Ale ten marcipán musel být určo super!:) A ten dortík taky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama